Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / Çocuklar İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Çocuklar İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Okul öncesi dönemdeki çocuğunuza sağlıklı aperitifler yedirmek sürekli bir mücadele midir? Kulübe katıl. Hangi gıdaların en besleyici öğeler olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak okul öncesi öğretmeniniz büyük olasılıkla hangi gıdaların en eğlenceli yemek olduğunu (veya en fazla şekeri içerdiğini) düşünüyor olabilir. Snack zamanını güç mücadelesine dönüştürmek yerine, bu ilginç atıştırmayı yaparak çocuğunuzun eğlencesi duygusuyla çalışın. Hiçbir okul öncesi öğrencisi, el yapımı bir suratlı yüzü yemeye karşı koyamaz!

cocuklar-icin-saglikli-atistirmaliklar okul öncesi faliyet okul öncesi çocuklar için sağlıklı besinler çocuk sağlığı anasınıfında yemek ile ilgili etkinlik

 

Neye ihtiyacın var:

 • Bıçak
 • 2 üzüm domates
 • kırmızı biber
 • Peçete veya tabağı
 • 2 pirinç kek
 • Humus
 • 2 kuru üzüm
 • Rendelenmiş havuç

Ne yaptın:

 1. Bir çift üzüm domatesini yarım boyda kesin. Kırmızı biberleri şeritler halinde kesin.
 2. Pirinç kek suratlar tutmak için iki peçete veya tabak koyun ve her birinin ortasına bir pirinç kek yerleştirin. Bir gülüm senin için olacak, diğeri de okulöncesi için olacak.
 3. Humus’u kör bir bıçakla pirinç keki üzerine serpiştirin ve anaokulcunuzun aynı şeyi kendisinin yapmasına izin verin. Çocuğunuzun bunu yapamayacağını düşünün. Biraz pratik yaptıktan sonra (el koordinasyonu için harikadır!) Pirinç kekinin çoğunu Humus ile bir tereyağı bıçağı kullanarak örtbas eder.
 4. İki üzüm domates yarısını pirinç kekinin tepesine doğru, gözler, üzümün ortasında bir burun ve ağzın altındaki kırmızı biberin nasıl yerleştirileceğini modelleyin. Gülen suratı başarıyla yaratmak çocuğunuzu birkaç kez alabilir.
 5. Gülen suratın üst kısmına rendelenmiş havuç serpip çocuğunuzu da aynı şeyi yapmaya teşvik edin.
 6. Yaratıklarınızı birlikte yiyin. İsterseniz, gülümser gibi davranarak atıştırmayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz
Scroll To Top