Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / Okul öncesi 4 mevsim ağaç etkinliği

Okul öncesi 4 mevsim ağaç etkinliği

Okul öncesi çocuklar mevsimleri öğrenmeyi ve ağaç izninin yıl boyunca nasıl değiştiğini izlemeyi seviyorlar. Bu aktivite, çocuğunuzun yılın her mevsiminde ağaçların nasıl göründüğünü göstermek için elden gelen bir yol sağlar. Bitirdikten sonra, siz ve çocuğunuz dört mevsimi öğrenecek ve duvara asılacak dört güzel eseriniz olacak!

okul-oncesi-4-mevsim-agac-etkinligi okul öncesi mevsimler ile ilgili etkinlikler okul öncesi etkinlik okul öncesi ağaç mevsimler okul öncesi ağaç okul öncesi 4 mevsim ağaçlarla mevsimler 4 mevsim ağaç etkinliği

 

Ne yaptın:

 1. Her bir kağıdın arkasına bir ip veya ipliğin her iki ucunu sarın. Kağıdı dikey olarak yerleştirdiğimiz halde, resminizin yönünü size bırakmış olacağız. Resmi askıya alabilmeniz için dizede yeterince gevşeklik bıraktığınızdan emin olun.
 2. Çocuğunuza tuvalet kağıdını boyayıp kahverengi rulo koyun.
 3. Çocuğunuza dört kağıt parçasının her birine bir tuvalet kağıdı rulosunun yapıştıracağını gösterin. Rulonun kenarını, rulonun ucunun yerine kağıda tutturduğunuzdan emin olun. Çocuğunuzun bir mevsim adını, her “ağacın” rulosunun altındaki her bir kağıda veya “gövde” üzerine yazmasına yardımcı olun.
 4. Çocuğunuzla dışarı çıkın ve bahçenizdeki veya yöredeki ağaçları görün. Hangi mevsim olduğunu konuşun ve çocuğunuzun ağaçların üzerindeki yaprakların renklerini tanımlayın. Ağaçta gördüğünüz, çiçekler, meyveler veya boş dallar gibi başka şeyleri tartışın. Kuşlar veya sincaplar gibi ağaçları ağaçlandıran hayvanları arayın.
 5. Doğa yürüyüşün ardından çocuğunuza şu anki mevsimlik kağıt koyun. Ona sezonu göstermek için ağacın nasıl süsleneceğini gösterin ve sonra ona diğer üç mevsimi süslemesine yardımcı olun:
  • Kış : Çıplak dallar oluşturmak için kâğıt rulonun “gövdesi” üzerindeki kağıda kahverengi ipliği nasıl tutkalayacağını gösterin.
  • Bahar : Bahar ağacı için yapraklar yapmak için açık yeşil yaprak kağıdı kullanmasını sağlayın. Bırak da patlamış mısırın üzerine çiçek yapacak yapıştırın.
  • Yaz : Bahar ağacı için yapraklar yapmak için koyu yeşil yaprak kağıdı kullanmasını sağlayın. Ayrıca, ağaç veya tutkal renkli düğmeler veya kırmızı veya turuncu kağıdın dairesel parçaları üzerinde meyve çizer.
  • Güz : Sonbahar ağacı için sonbahar yaprakları yapmak için sarı, turuncu ve kırmızı yaprak kağıdı kullanın.
 6. Fotoğrafları evinizde asın böylece yılın her mevsiminde mevsimlerin tadını çıkarın!

Yıl boyunca belli aralıklarla ağaç resimlerini işaret edin ve ağaçların dış görünüşü hakkında konuşun.

Scroll To Top