Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / okul öncesi hava durumu mobili nasıl yapılır

okul öncesi hava durumu mobili nasıl yapılır

Ailenin içinde tomurcuklanan bir meteorolog var mı? Havadan esinlenen bu sanat etkinliğine ona davran. Çocuğunuz doğal bir malzeme, ev eşyası ve temel sanat malzemeleri ile bir hava durumu cep telefonu yaratmak için bir araya gelecek. Mevsim hakkında öğrendikçe fen bilimi yapacak ve motor becerilerini uygulama şansına sahip olacak. Sonuç evin her yerine asabileceğiniz serin bir sanat eseridir!

 

okul-oncesi-hava-durumu-mobili okul öncesi mobil okul öncesi mevsimler mobili okul öncesi hava durumu mobili okul öncesi etkinlik okul önces hava durumu mobili yapma hava durumu mobili

 

Neye ihtiyacın var:

 • 2 sağlam çubuk
 • İplik
 • Karton
 • Kağıt
 • Pamuk topları
 • Tutkal
 • Makas
 • Suluboya boya ve fırçalar
 • Pastel boya
 • Delik açma

Ne yaptın:

 1. Çocuğunuzla dışarıda bir geziye çıkın ve aynı uzunlukta olan iki sopa toplamasına yardımcı olun.
 2. Evinde yeniden kullanılabilir kağıt veya karton malzemeler arayın. Bunlar hububat kutuları, kraker kutuları, ayakkabı kutuları veya posterlerin boş kenarlarını içerebilir (ancak bunlarla sınırlı değildir).
 3. Çocuğunuzdan dört mevsimi isimlendirmesini isteyin. Dört kişiyi de adlandırdıktan sonra, her sezonda hangi hava koşullarında görebileceğiniz ve hissedeceğinizi tartışın.
 4. Çocuğunuzu bir yaz güneşi çizimi yaratmaya davet edin. Onu güneşin hangi biçiminde olduğuna karar vermeleri için cesaretlendirin ve boya kalemleri kullanarak çizin.
 5. Güneş şeklini kesin ve arkadaki aynı güneşli resmi çizin. Daha sonra yaz güneşinin tepesine yakın bir delik açın.
 6. Sonra, çocuğunuzdan kartonda bulut şekli çizerek mobil cihazlar için bulutlu bir gün oluşturma yaratmasını isteyin. Şeklin kesilmesine yardımcı olun.
 7. Şeklin bir tarafına yapışkan pamuklu bilyeler koyun ve kurumaya bırakın.
 8. Bir kere kuruduktan sonra, diğer tarafı pamuklu toplarla çevirin. İkinci taraf kuru olduğunda, bulutun üst kısmına yakın bir delik açın. Sonunda yumuşak, kabarık bir bulutla sonuçlanmalısın.
 9. Karınızın mobil bölümünü yapmak için, çocuğunuza bir parça beyaz kağıt verin. Kağıdı yarıya katlayın ve yarım sonra tekrar katlayın. Kağıtta küçük yarıkları ve şekilleri kesmek için makas kullanın. Kar taneleri açığa vurun! Daha sonra zirveye yakın bir delik açın.
 10. Çocuğunuzdan yağmur damlası şekli çizip kesmesini isteyin. Su renklerini kullanmak (sonuçta, yağmur damlaları sudur!) Boya yağmur damlasına sahip olur. Kuruduktan sonra, tepeye yakın bir delik açın.
 11. Çocuğunuzun, her hava durumu deseni deliğinden bir parça iplik geçirmesine yardımcı olun ve onu sabitlemek için bir düğüm tutturun.
 12. Artı işareti yapmak için çubukları çaprazlayın ve ipliği, iki çubuğun çaprazlandığı noktanın etrafına sarın. Güvenli bir şekilde bağlayın ve mobil cihazı askıya almak için ortama bağlanmış bir parça daha iplik ekleyin.
 13. Her sopanın bir ucuna güneş, bulutlar, kar ve yağmur bağlayın.
 14. Hava durumunu canlı tutun ve çocuğunuzdan her sabah günün hava koşullarına uygun yanına gelmesini isteyin ve projenin devam etmesini sağlayın!

Yorum yok

Scroll To Top