Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / okul öncesi kağıttan meyve ağacı ile toplama çıkarma öğrenme

okul öncesi kağıttan meyve ağacı ile toplama çıkarma öğrenme

Şimdi bu eğlenceli meyve toplama etkinliği ile ekleme ve çıkarma becerileri üzerinde çalışmaya başlayalım. İhtiyacınız olan tek şey kağıt, boya kalemi ve parlak renkli ponomlar.

okul-oncesi-toplama-cikarma-etkinligi okul öncesi toplama çıkarma etkinliği okul öncesi etkinlik okul öncesi ağaç ağaç ile toplama çıkarma öğrenme

 

Neye ihtiyacın var:

  • Büyük düz kağıt sayfası
  • Pastel boya
  • Parlak renkli ponponlar (en az 20)

Ne yaptın:

  1. Büyük bir kağıt yaprağı üzerine, üç ağaçtan oluşan bir sıra çizin ve renk verin. Her ağacın üstünün yaklaşık on adet pom pomu içerecek kadar büyük olduğundan emin olun.
  2. Birinci ve ikinci ağaç arasında artı işareti ve ikinci ve üçüncü ağaçlar arasında eşit bir işaret eklemek için siyah veya kırmızı mum boya kullanın. Daha sonra ağaç olacak + ağaç = ağaç olacak.
  3. Genç öğrencinizi, ilk ağaca ve ikinci ağaca birkaç adet pompom meyvesi koyarken, eğlenmeye katılmaya çağırın.
  4. Çocuğunuza doğru meyve parçalarını üçüncü ağaca yerleştirmek için meydan okuyun.
  5. Çocuğunuz bunu yapmakta zorluk çekiyorsa, Tree One’daki pompom meyve sayısını hesaplamasına yardımcı olun. Şimdi üçüncü ağaca eşit sayıda sayın. Sonra, ikinci ağaçtaki pompom meyvesinin sayısını sayın. Yine, üçüncü ağaca eşit sayıda meyve sayın.
  6. Üçüncü ağacın kaç tane meyve var? Çocuğunuz matematı başında alamazsa, meyveyi üçüncü ağacından “seçer” gibi saymaya yardımcı olun.
  7. Ağaçlar Bir ve İki’de farklı meyve sayısıyla tekrarlayın.

Çocuğunuz meyve toplama ekini aldıktan sonra, eksi işareti bulunan ağaçlar arasındaki artı işaretini değiştirerek bu etkinliği çıkarma için uyarlayın.

Scroll To Top