Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / okul öncesi kağıttan zincir oluşturma

okul öncesi kağıttan zincir oluşturma

Çocuğunuzun küçücük elindeki keskin bıçaklardan gelen biraz korkunç görüntüsüne rağmen, bu makasları, ebeveynleri kaldırın! Kesim kağıdı tehlikeli olmak zorunda değildir ve çocukların sonunda yazmaları gereken küçük el kaslarını güçlendirmesine yardımcı olur. Çelmeni evin çevresinde asmak için Noel beklemenize gerek yok. Çocuğunuzun bir çizgi kesmeyi öğrenmesini ve makas korkularınızın üstesinden gelmede size yardımcı olacak eğlenceli bir etkinlik.

 

okul-oncesi-kagittan-zincir sanat etkinlikleri okul öncesi sanat etkinlikleri okul öncesi etkinlik okul öncesi

 

Neye ihtiyacın var:

 • Çocuk emniyetli makasın çifti
 • İnşaat kağıdı
 • İşaretçiler
 • Cetvel veya düz kenar
 • Tutkal çubuğu veya tutkal şişesi

Ne yaptın:

 1. Düz kenarı veya cetveli ve kalın bir işaretleyiciyi kullanarak, bir yapım kağıdının bir ucundan diğerine yaklaşık 1 inç aralıkla çizgiler çizin. Şeritlerin ne kadar süre olmasını istediğinize bağlı olarak, çizgileri yatay veya dikey olarak çizebilirsiniz. Uzun şeritler daha geniş bağlantılar ve daha gevşek bir kağıt zinciri oluşturur. Kısa şeritler daha küçük bağlantılar oluşturacaktır. Neden kalın bir markör kullanıyorsunuz? Bu çizgiler çocuğunuzun kesme kılavuzu olarak görev yapacağından: Çizgiler çok ince ise, çocuğunuzun üzerini kesmesi zor olacaktır.
 2. Elinizde yeni bir makas kullanıcısı olduğunu unutmayın. Ona makasın nasıl tutulacağını ve onları nasıl açacağını ve kapatacağını gösterin. Parmaklarınızı sık sık baştan küçük bir el ele tutuşturmak için sıkıştırın. Çocuğunuzun asmaktan çok önce olmaz. Bırakalım özetlediğiniz şeritleri kesip, gelecekte kullanılmak üzere yanınıza koyun.
 3. Şeritleriniz var. Şimdi onlarla ne yapmalısın? Farklı renklerden oluşan bir kağıt zincir ilginçtir ve anaokulu çocuğunuz muhtemelen tavanından asmayı çok ister. Ancak, zincirin her bir bağlantısına bir şeyler yazarak bu etkinliğe fazladan bir şey ekleyebilirsiniz. Örneğin, Read-a-Thon uygulamasını başlatın ve çocuğunuza ay sonuna kadar 50 kitap okumaya meydan okuyun. Ardından, bir kitabı birlikte okurken her başlığı bir şerit halinde yazın ve şeridin bir ucunu diğer ucuna yapıştırın. Ertesi gece aynı şeyi yapın ve sonra yeni şeridi diğer halka / yüzüğünüzden geçirin ve uçlarını birbirine yapıştırın. Voila! Kağıt zinciriniz için ilk iki bağlantı var. Elli kitapınız kalana kadar aynı şekilde devam edin! Ardından zinciri kapatın ve çocuğunuza övünme haklarını verin.

Kağıt zincirleri, yaratıcılığa ilham vermek ve tartışma başlatmak için mükemmel bir yoldur. Gençken okul öncesi dönemdeki çocuklar için muhtemelen onlar için yazı yazmanız gerekecek, ancak sürecin bir parçası olmaktan keyif alacaklardır. Çocuklar büyüdükçe, bazı yazıları kendileri yaparken bir çatlak almak isteyebilirler. Şeritler hakkında yazabileceğiniz diğer bazı fikirler:

 • Çocuğunuzun neyi şükrettiğini düşünün ve kendi şeridine her şeyi yazın.
 • Dünya Günü için, evinizde geri dönüşüm yapabileceğiniz bir şeyi belirtmek için her bağlantıyı kullanın.
 • Çocuğunuzdan onu sevenlere beyin fırtınası yapmasını isteyin.
 • Çocuğunuzun “en sevdiğim şeyleri” nin bir zincirini yapın.

Yani orada kağıt zincirleri var. Kesime başlama zamanı!

Scroll To Top