Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / Okul Öncesi Üçgen-Daire Palyaço Etkinliği

Okul Öncesi Üçgen-Daire Palyaço Etkinliği

Çocuğunuz farklı şekil şekilleri arasındaki farkı öğreniyorsa, bunları bir üçgen daire palyaçosu yaparak inceleyebilirsiniz. Çocuğunuz, boyuttan farklı olan dairelerden ve üçgenlerden başka hiçbir şeyin olmadığı bütün bir resmi yaratmanın keyfine varacaktır. Bu palyaço zanaat, doğum günü partileri veya birkaç küçük çocuklu diğer toplantılar için de iyi bir etkinlik yapar.

okul-oncesi-palyaco-yapimi palyanço yapma etkinliği palyaço yapma okul önesi etkinlik okul öncesi palyaçı okul öncesi

 

Neye ihtiyacın var:

  • El işi kağıdı
  • El işi köpük, kumaş hurda ve diğer malzemeler
  • Makas
  • Poster panosu (isteğe bağlı)

Ne yaptın:

  1. Etkinlikten önce çeşitli büyüklükteki daireleri ve üçgenleri kesin. Bunların bir kısmı yetişkin bir elin büyüklüğünde olmalı, bazıları yetişkin bir yumrukun büyüklüğü olmalı, bazıları bir çocuğun yumruğunun büyüklüğü olmalı ve bazıları daha küçük olmalıdır. Çeşitli materyallerin şekillerini kesin – elinizin altında ne varsa.
  2. Çocuğunuza yalnızca üçgenler ve daireler kullanarak bir palyaço resim yapacağınızı söyleyin. Çocuğunuza palyaço kafası için hangi şekli en iyi şekilde çalışacağını sorun. Sonra hangisinin palyaço şapkası için en iyi işe yarayacağını sorun. En büyük iki şekli bir araya getirerek kombinasyonu denemek ister misiniz ve palyaço şapkalı bir palyaço kafasına benzediğini görün. Gerektiği gibi ayarlayın.
  3. Çocuğunuzun bu iki parçayı yapım kağıdına veya palyaço kafa ve şapkasını yapmak için geniş bir poster tahtasına tutturmasına yardımcı olun.
  4. Şimdi çocuğunuza hangi şekillerin palyaço’nun vücudu olarak en iyi sonuç vereceğini sorun. Onun ayağı? Onun elleri? Bu sorulara doğru cevap yok, ancak çocuğunuzun, seçimlerinin nasıl göründüğünden memnun olana kadar parçaları düzenlemesine yardımcı olun ve ardından onları yapışkan hale getirin. Unutmayın; çevreleyen dizelerin kollar veya bacaklar için işe yarayabileceğini unutmayın.
  5. Palyaçoya iki göz, burun ve ağız eklemek için aynı işlemi takip edin. Sonra çocuğunuzun palyaço gövdesinin geri kalanını daha küçük daireler ve üçgenlerle süslemesine yardımcı olun. Voila! Şekillerden yapılmış bir sirk palyaçosu!

Çocuğunuz kareler veya diğer şekilleri de öğrendiyse, resimde de bunları ekleyebilirsiniz.

Scroll To Top