Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / parmak baskısı ile sonbahar ağaçı yapma

parmak baskısı ile sonbahar ağaçı yapma

Sarı ve kırmızı turuncu yapıyor! Biraz eğlenceli sonbahar renkleri karıştırın ve çocuğunuzun canlı mevsimsel baskılar oluşturmasıyla birlikte izleyin. Basit bir parmak ucu güzel bir sonbahar yapraklarıyla birlikte tüm bir ağacı yapmak için kullanılabilir.

Bu Parmak İzi Güz Ağacı aktivitesi, çocuğunuzu estetik bilincini teşvik ederken ve önemli ince motor becerileri geliştirirken doğayı ve çevresini öğrenmeye teşvik edecektir. Sonbahar mevsimi hakkında öğrendikçe çocuğunuzla renk, desen, şekil ve dokuyu keşfedin ve kendi yapay ormanını sonbahar yapraklarıyla büyüterek büyütün.

 

parmak-baskisi-ile-sonbahar-agac-etkinligi sonbahar ağacı ile ilgili etkinlik okul öncesi parmak baskısı ile ağaç okul öncesi etkinlik okul öncesi el baskısı ile ağaç okul öncesi ağaç el baskısı ile sonbahar ağacı

 

Ne yaptın:

  1. Renk karıştırmayla başlayın. Çocuğunuza birincil renkler (kırmızı, sarı ve mavi) ve beyaz boya verin. Karıştırarak ve kendi benzersiz renklerini yaratarak keşfetmeye teşvik edin. Ona portakal ve kahverengi gibi belirli düşme renklerini hatırlatın (kahverengi çok küçük çocuklar karıştırmak için zor bir renk olabilir, bu nedenle el altında hazır kahverengi boya hazırlamak akıllıca olabilir). Boya karıştırma işlemi küçük bir boya fırçasıyla veya çocuğun elleriyle yapılabilir. Çocuğunuzla yeni renkler oluşturmak için farklı renklerin nasıl bir araya geldiğini konuşmak için bu fırsatı değerlendirin. Örneğin, mavi ve sarı yeşil yapar ve renk tekerleğinde (yeşil ve turuncu gibi) karşılıklı renkler kahverengi yapar.
  2. Çocuğa parmağınızı kahverengi boya daldırmasını söyleyin. Parmağını kağıda tekrar tekrar basarak ağaç gövdesi çizgisini oluşturmasını sağlayın. Bagajı kalın ya da sevdiği kadar ince yapabilir.
  3. Dalları adım 2’yi tekrarlayarak, bagajdan çıkan daha ince çizgiler oluşturun.
  4. Çocuğunuzdan düşmeden esinlenen yaprak renklerini seçmesini istemek suretiyle yaprakları ekleyin. Parmağını birer birer renklere daldırıp parmağını kağıda (dallarda) bastırın. Dalların üzerindeki renklerle desenler oluşturmayı deneyin. Bagaj için kullandığı parmağını yıkadığından veya yapraklarının renklerini kirletmemesi için yeni bir parmakla başladığından emin olun.
  5. Düşen ağaçlar ormanı oluşturmak için bu adımları tekrar tekrarlayın.
  6. İsteğe bağlı: Düşen yaprak yığınlarını yapmak için yere düşen ekstra renk parmak izlerini ekleyin.

Parmak izi düşen ağaçlar, sezonun özel anılarını oluşturmak için eğlenceli bir yoldur. Bu aktiviteyi diğer mevsimlerde de deneyin. Kışın kar için beyaz boya, bahar için açık ve koyu yeşillikleri deneyin ve yaz için canlı çiçeklerle gökkuşağı yapın.

Scroll To Top