Anasayfa / Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri / Yumurta Kolisinden Tırtıl Yapma Etkinliği

Yumurta Kolisinden Tırtıl Yapma Etkinliği

Güzel motor becerileri geliştirmek, anaokulu öğrencilerinin anaokuluna hazırlanmalarının önemli bir parçasıdır. Bu beceriler zaman, sabır ve uygulama gerektirdiğinden, okul öncesi öğretmeninizi meşgul edecek çeşitli aktivitelere sahip olmaya yardımcı olur. Bu kurnaz tırtıllı proje, bulanık bir arkadaş edinmek için çocuğunuza küçük nesneleri kesme, boyama, çizme ve manipüle etmeye sahip olacak!Bu teknikler kombinasyonu, çocuğunuzun ince motor becerilerini güçlendirmek için bunu mükemmel bir püf noktası yapar. Esansiyel becerilere hakim olmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

yumurta-kolisinden-tirtil-yapma yumurta kolisi ile ilgili etkinlik okul öncesi yumurta kolisi ile ilgili faliyet okul öncesi yumurta etkinlikleri okul öncesi tırtıl yapma okul öncesi etkinlik okul öncesi

 

Neye ihtiyacın var:

  • Kağıt yumurta kartonu
  • Makas
  • Boru temizleyiciler
  • Boya veya işaretleyiciler

Ne yaptın:

  1. Çocuğunuzun yumurta kartonunu yarıya kadar uzunlamasına kesmesine yardımcı olmak için makas kullanın.
  2. Kartonu ters çevirin ve anten oluşturmak için çocuğunuzun bir ucundan iki kısa boru temizleyicisi takmasına yardımcı olun.
  3. Çocuğunuzun, tırtılın önüne bir yüz çizmek için işaretleyicileri kullanmasını sağlayın. Tırtılın cesedini işaretleyicilerle veya boya ile süslemesini isteyin.

Biliyor musun?

Bir grup tırtıla bir ordu denir.

Çocuğunuzun, farklı renkler ve çizim teknikleri kullanarak, tırtılların sevimli bir ordusu tasarlamayı düşünün. Onların odasında arkadaşlarını hayranlıkla izlemek için gösterebilir!

Scroll To Top