Anasayfa / Genel / Drama Etkinliği / Zaman Kavramı ile ilgili Drama Etkinliği

Zaman Kavramı ile ilgili Drama Etkinliği

 

indir-3 zaman kavramı ile ilgili okul öncesi günlük plan reschool activities preschool worksheets preschool teacher nedir preschool teacher çeviri preschool ne demek preschool education pdf preschool education ne demek preschool çeviri okul öncesinde zaman kavramı nasıl verilir okul öncesi zaman kavramı ile ilgili oyunlar okul öncesi zaman kavramı ile ilgili hikaye okul öncesi zaman kavramı ile ilgili drama okul öncesi zaman kavramı ile ilgili deneyler okul öncesi zaman kavramı etkinlikleri okul öncesi yaratıcı drama örnekleri okul öncesi sabah öğle akşam kavramı okul öncesi öğretmenliği ts puanları okul öncesi öğretmenliği ts okul öncesi öğretmenliği taban puanları 2017 okul öncesi öğretmenliği sıralama 2017 okul öncesi öğretmenliği lys taban puanları okul öncesi öğretmenliği başarı sıralaması 2017 okul öncesi öğretmenliği başarı sıralaması okul öncesi öğretmenliği 2017 okul öncesi hayvanlarla ilgili drama etkinlikleri okul öncesi drama planı örnekleri nasınıfı kayıt eğitici drama örnekleri okul öncesi drama örnekleri lise drama örnekleri kısa drama etkinlikleri ortaokul anasınıfı tdk anasınıfı oyunu anasınıfı nasıl yazılır anasınıfı kayıt yaşı anasınıfı etkinlik anasınıfı dersleri yap anasınıfı dersleri çalışma 5 6 yaş drama örnekleri

 

Çocuklara zamanla ilgili kavramlar arasında ilişki kurabilme kazanımını kazandırmak istiyorsak bir çok etkinliklerle desteklemeliyiz. Özellikle soyut kavramların oturabilmesi için çok boyutlu ele almalıyız. Daha önce zaman kavramı ile sanat etkinliklerinden örnekler vermiştik. Şimdi de drama etkinliği ile bu konuyu ele alacağız.

Öğrenme Süreci : Çocuklara drama etkinliği yapılacağı söylenir. Ve minderlere çocuklar davet edilir. Tüm çocuklar minderlere oturunca öğretmen çocuklara bu sabah yataktan kalktıklarından itibaren neler yaptıklarını sorar. Çocuklar neler yaptıklarını pandomimle anlatırlar.

Öğretmen çocuklara dün neler yaptıklarını sorar. Çocuklar neler yaptıklarını pandomimle anlatırlar.

Öğretmen çocuklara  yarın neler yapacaklarını sorar. Çocuklar pandomimle neler yapacaklarını anlatır.

Uyarlama : Sınıfımızda bedensel engeli olan çocuk varsa sınıf ortamını ona göre ayarlayalım.

 

Scroll To Top